Budapeşte’nin Gellert Banyoları

Maceracı Kate, bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Bu bağlantılardan bir satın alma işlemi yaparsanız, size ek bir masraf olmadan tazminat yapacağım. Teşekkürler!

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

Resim: Chop1n

Budapeşte ile ilgili iyi sürprizlerden biri, şehrin etrafındaki termal banyoları keşfedeceğinizdir! Banyolar doğal kaplıcalar etrafında geliştirilmiştir ve şehirde çok sayıda kuruluş olduğu için, birçoğu ziyaret etmek için bir pazarlıktır.

İyi arkadaşlarım ve gitmemiz gerektiğini anladım. Budapeşte’nin lüks Gellert Hotel’in bir parçası olan Gerlert Baths’u seçtik.

Gerçekten bir şehre asimile etmek istiyorsanız, halka açık banyo yapmaktan çok daha iyi yöntemler var! Çok sayıda kültürde, birlikte banyo yapmak, Amerika’da hissettiğiniz acıma içermeyen, eğlenceli ve sosyal bir aktivitedir.

Yakında Saunas dizisinin en popüler olanı, Avusturyalı bir adamla olduğu gibi düşen ve onunla birlikte olmak için bir hevesle hareket eden Amerikalı bir bayanla sohbet ettim. Onlar da evli olmasının yanı sıra Viyana’ya yerleştikleri kadar büyüleyici bir hafta sonu için Budapeşte’de yer aldılar.

En popüler sauna, dört odalı bir labirentin sonuydu ve en az 120 derece olmalı. Ahşap sandalyelerde oturmak yepyeni bir ağrı seviyesiydi! Bunun ABD’de yasal olacağı yöntemi yok.

Resim: Spirosk

Gellert banyoları da aynı şekilde çeşitli boyutlarda termal banyolar, sıcaklıklar, kişisel sağlık spa tesisleri, tam bir salon ve muhteşem, zengin bir odada büyük bir havuz işlev görür. Ancak tüm havuz ve güzellik salonu seks tarafından ayrılmıştır.

Ama Gellert’in unutulmaz bir kısmı, benim için masajdı.

15 dakikalık masaj giderleri 10 Euro’nun altında. Bugün, maliyet çok fazla gelişmedi!

Budapeşte’deki Gellert Baths’de bir masaj alırsanız, şunu anlayın:

1. Üstsüz gitmelisin. Tam çıplaklık seçerler, ancak üstsizlik çıplak minimumdur. Ve bir sayfa yok – bir masanın üzerinde, herkesin önünde çıplak.

2. Bir dil engeli olabilir. Helga ne zaman aşağı inmemi istediğinde, koluma dokunmanın yanı sıra “Alt katta, alt katta” diyecekti.

3. Hiçbir vücut kısmı sınır dışı değildir. Masajın tüm odanın önünde yapıldığını tartıştım mı?

Masajımdan sonra, bir yüzme havuzunun büyüklüğünde sıcak bir banyoda gevşeyen arkadaşlarıma katıldım.

“Vay canına, gerçekten göğsünden çekingen değil, ha?” Şaka yaptım.

Boş baktılar. “Ha?”

Oh, Helga! Sen şımarıksın.

Masaj ve giriş ücretim arasında, o gün 20 Euro’dan az harcadım. Mükemmel fiyat, rahatlama ve kültürel deneyim sayesinde, bu, Budapeşte’de her zaman memnun edeceğim bir etkinlik!

Katenever’den e -posta güncellemeleri alın bir yayını kaçırın. Her zaman abonelikten çıkın!

İlk NameFirst Adı
Son Namelast Adı
E -postanız e -postanız
Göndermek

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Ürdünlü bir yolculuğun
Next post AK Aylık Özet: Ağustos 2014