Ürdünlü bir yolculuğun

maceracı Kate’den sahneler bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Bu bağlantılardan bir satın alma işlemi yaparsanız, size ek bir masraf olmadan tazminat yapacağım. Teşekkürler!

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

Sürüş eyleminde çok büyük olmasam da, harika bir yolculuğa hoşlanıyorum. Arkadaşlarla yola çıkmanın yanı sıra, yolun önünüzde ortaya çıkmasına izin vermek – daha iyi ne olabilir?

Ürdün bir yolculuk için olağanüstü bir yer olduğu ortaya çıkıyor. Yollar risksiz ve esas olarak boştur, şoförler neredeyse diğer ülkeler kadar çılgın değil (size bir göz atıyorum, Vietnam), manzara da çeşitlidir. Sürüş, organize bir tur rezervasyonu yapmadan kendi takdirinize bağlı olarak cazibe merkezlerini görmenizi sağlar.

Çılgın anlar var mıydı? Aman Tanrım, evet. Wadi Rum ile araba kullanırken çekilen bu kısa video, büyük olasılıkla Ürdün’deki tüm haftamın en çılgın 30 saniyesiydi. Büyük olasılıkla Ürdün’de nasıl araba kullanmayacağının en iyi örneğidir. Seyretmek:

Peki, Ürdün’le yolculuk yaptığınızda gördüğünüz şeyler nelerdir?

Evet, gün batımına girmenin güzel bir anını anlıyorsunuz. Bu Ajloun’un dışındaydı.

Ajloun’dan çok uzak olmayan Kuzey Ürdün’ün bu kısmı, Ürdün’ün en yeşil kısmı olarak anlaşılıyor ve ülkenin her yerinden farklı görünüyordu.

Yol kenarındaki standlar görülmesi gereken bir şeydi. Bu turpların boyutuna göz atın!

Ölü Deniz boyunca büyük bir otoyol koşar, böylece böyle harika fotoğraflar için durabilirsiniz!

Biz yol kenarındaki bir kulübede çay için durduk ve bazı yavru kedi ile oynama şansı vardı.

Müzik videoları arka plandaydı ve bir NE-Yo videosu çalmaya başladı. “Bu adam, Michael Jackson olduğuna inanıyor,” dedi Ibrahim, Deadpan, beni kırarak.

Daha sonra elimi geleneksel bir enstrümanda denedim.

(Komik hikaye. Müziği sorduğumda İbrahim bana ‘Ud.’ ‘Mısır’ın UD müziği olarak adlandırıldığını söyledi. ”Otomatik olarak söyledim, bu ifadenin neden aklıma geldiğini merak ettim. Gün, ‘UD, Microsoft Encarta 1996’da son derece ilk girişti!)

Yol atıştırmalıkları olmayan bir yolculuk olmaz! Ürdün’de, şimdiye kadar tattığınız en sıcak, en taze pide ekmeğiyle Falafel için durmanızı ima ediyor.

Ara sıra çöl kalesini de geçebilirsiniz.

Güneyde çok daha kırsal alanlara girerken, keçi geçişleri için gözlerinizi soyun!

Off-road gibi mi hissediyorsunuz? Wadi Rum, bunun için özel olarak hazırlanmış, off-road aracınız var. (Bu gibi durumlarda neler olabileceği için en üstteki videomu görün.)

Ve sonra yol gerçekten değişiklikler AQABA yöntemi. Palmiye ağaçları ve safir benzeri Kızıl Deniz yayılırken, Oahu otellerinin balkonundan gördüğünüz manzara gibi görünüyor. Tek bir bakışta Ürdün, İsrail ve Mısır’ı aynı anda görebilirsiniz. Kaldırma gününde, Suudi Arabistan’ın tüm yöntemi bile görebilirsiniz!

Yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, göçebe bir aileyle görmek yanı sıra yolun kenarında durmaktır. İnsanların tüm hayatları boyunca bu şekilde çevrimiçi olması göz açıcı.

Yolun kenarından Shawerma – hızlı bir şekilde Ürdün’de yediğim en iyi şey. Bunlardan ikisini her türlü insandan daha hızlı soludum.

“Boston’da böyle bir köprü var,” dedi Ibrahim’e Amman’daki Abdoun Köprüsü’nü geçerken. Size Zakim Köprüsü’nü hatırlatıyor, değil mi? Çok daha fazla seyahat ettiğiniz, dünya çapında keşfettiğiniz çok daha fazla bağlantının kanıtı.

Bir yolculuğa çıkan herkes, yolculuğun sadece üzerindeki insanlar kadar büyük olduğunu anlıyor. İbrahim’in yanı sıra Rami’nin yanımda olduğunu büyük ölçüde şanslıydım! Bu iki adamı seviyorum – hafta boyunca beni kırdılar, beni kesintisiz olarak Arapça olarak deldiler, hasta hissettiğimde ön koltuğa sahip olmama izin verdiler ve yandığımda beni şımarttılar ve sadece diledi bir süre konuşmayı bırakmak için.

Bu ikisi daha iyi olmayabilir, çünkü onları anlama imkanım olduğu için çok şanslıyım.

Ürdün’le yol açma hakkında konuştuğum bir video daha çektim. Bunu kontrol et:

Öyleyse – yakın zamanda Ürdün’le bir yolculuk planlamak ister misiniz?

Katenever’den e -posta güncellemeleri alın bir yayını kaçırın. Her zaman abonelikten çıkın!

İlk NameFirst Adı
Son Namelast Adı
E -postanız e -postanız
Göndermek

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Dünyadaki en sevdiğim doğal harikalar
Next post Budapeşte’nin Gellert Banyoları