2020

Maceracı Kate’in en iyi seyahat anlarım bağlı kuruluş bağlantıları içeriyor. Bu bağlantılardan satın alma yaparsanız, size ek ücret ödemeden bir komisyon kazanacağım. Teşekkürler!

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

2020 tamamen gümüş bir astar aramakla ilgiliydi. Bir yıl içinde kargaşa, çok sevinç bulabildim – ve bunun için minnettardım.

Bazen söyleyebileceğiniz tek şey budur.

İşte 2020’nin en sevdiğim seyahat anları.

Sırbistan’dan Hırvatistan’a sınırı geçmek

Temmuz başı ve birkaç gün önce, Çek Cumhuriyeti bana izin verene kadar Sırbistan’da kalmayı planlıyorduk. O zaman kötü haberlerle vurulduk – Çekler sadece Çek vatandaşlarının ortaklarının dönmesine izin verecek, Çekin ortakları değil Sakinler (ve Charlie daimi bir sakinidir). Sırbistan’da aylarca sıkışıp kalabiliriz-hükümet karşıtı protestolar ve sürekli değişen sınır düzenlemeleri sırasında ideal değil.

Ama sonra Hırvatistan’ın ziyaretlerinin Hırvatistan’ın ekonomik çıkarları olduğunu kanıtlayabilecek Amerikalılara açık olduğunu öğrendik. Ekonomik ilgiyi ne kanıtladı? Bir otel rezervasyonu.

Brainer’dı. Hırvatistan’a, özellikle yaz aylarında bayılıyorum. Charlie ve ben orada çok fazla iş bağlantısı var. AB idi ve belki de Çek Cumhuriyeti’ne geri dönmeyi kolaylaştıracaktı. Her iki durumda da, aylarca Hırvatistan’da sıkışmamız gerekiyorsa – ve biz – Sırbistan’da sıkışıp kalmaktan bir milyon kat daha iyi olurdu.

Novi’yi üzgün bıraktık ve sınırı geçtik; İronik bir şekilde, Sırbistan’dan çıkarken göçmenlik tarafından kontrol edilmemiz yaklaşık 30 dakika sürdü, ancak Hırvatistan göçmen adamı bizi neredeyse hiç soru ile salladı.

Belki de Hırvatistan’da olma konusunda sevinçliydi – ama her şey farklı görünüyordu. Tepeler daha yeşildi. Yollar daha güzel. Ayçiçeği Sırbistan’daki ayçiçeklerden daha uzun ve daha kalın ve daha canlı idi.

Sınırdan dört dakika sonra, ülkenin daha büyük şarap imalathanelerinden biri olan ILOK şaraphanesinde durduk, önümüzdeki iki ay boyunca şarap şişelerinde tekrar tekrar göreceğimiz. Kaliforniya’da bir düğün mekanı gibi görünüyordu! Modern, muhteşem, yeşil manzaralarla çevrili. Aslında oradan Sırp sınırının karşısında görebiliyorduk ve bir şekilde bir milyon kat daha iyi görünüyordu.

Biz köpüklü şarap tost ve sığır eti wellingtons zevk. Çek Cumhuriyeti’ne biraz daha yaklaşmıştık – ve iyi olacağız.

Hırvatistan’daydık.

Los Rapidos’ta bir gün geçiriyor.

Bacalar’daki hafta sonum her zaman benim için özel olacak çünkü Covid hakkında endişelenmeden son yolculuktu. Covid, Şubat ortasında Asya’nın kısımlarını zaten vurmuştu-ama şu anda ne kadar genişleyeceği, dünyayı nasıl durduracağı hakkında hiçbir fikrimiz yoktu.

Mérida’daki arkadaş çevremiz birlikte Bacalar’a bir hafta sonu gezisi planlamıştı ve Nathan daha önce olduğu için, kasabanın hemen dışındaki Riverside Day Club Los Rapidos’ta bir öğleden sonra geçirmemiz konusunda ısrar etti. Bize bir ton söylemedi, sadece bunu yapmak zorunda olduğumuzu söyledi.

Los Rapidos mutlak bir patlama oldu! Yüzmek için çok eğlenceli bir acele akımı olan açık bir mavi nehir. Tüm süper çukur için lezzetli ve güçlü margaritalar. Suda asılı hamaklar – Instagram atışları için mükemmel. Burası dünyanın herhangi bir yerine gideceğim türden bir yer.

Bir öğleden sonra çocuklar gibi etrafında dolaştık. Bu yıl yaşadığım en kaygısız zaman!

Biden’in Prag’daki galibiyetini kutluyor.

Özlü bir seyahat anı mıydı? Tam olarak değil. Ama hatırlamaya değer bir andı.

Seçim gecesi kaba idi. Haber olduğunda saat 3: 30’da (21:30 ET) uyanmayı planlamıştım – bunun yerine, uyuyamadım ve kendimi CNN’nin önüne park ettim, korkunç mide ağrısı ile uğraştım, kramplar olup olmadığından emin değilim veya sinirler, şeker gibi pepto-bismol tabletleri yemek.

Ve Michigan ve Pennsylvania gibi eyaletlerde daha sonra posta oylarını sayan bir “kırmızı serap” olacağı konusunda uyarılmış olsak da, anketlerin tekrar yola çıktığını öğrendiğimiz anda bu mantık pencereden çıktı, Belki de 2016’dan bile daha kötü. Batı kıyısı çağrılan ve sonuçlanana kadar kaldım.

Trump’ın zafere giden yolu, yeniden seçilmesi imkansız olana kadar daralmış ve daralmış olduğu için birkaç gün boyunca daha iyi oldu. Hazırdık.

Sonra Cumartesi günü seçim çağrıldı ve resmi oldu! Charlie ve ben kutlamaya hazırdık. Tasarruf ettiğimiz, ev yapımı çikolatalı kurabiyelerde şölen yaptığımız Veuve Clicquot şişesini açtık ve Kool ve çetenin “kutlamasını” açtık.

Tüm bu seçim çok çılgın olduğu için, 14 Aralık’ta Seçim Koleji oyları ve 20 Ocak’ta açılış günü için başka bir şişe Veuve ile başka bir şişe kabarcıklı (belki de Cava?) İle kutlamayı planlıyorum.

Memleketimdeki her caddeyi yürüyor.

Uzun yürüyüşler yapmayı seviyorum. Memleketim Massachusetts’e geri döner dönmez, her gün uzun yürüyüşler yapmaya başladım, dinledimnullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Annenizle
Next post Siesta – En İyi 10 İspanyol Şehri Bir Özgürlük Ruhu Bulma