Siesta – En İyi 10 İspanyol Şehri Bir Özgürlük Ruhu Bulma

İspanya, dünyanın dört bir yanındaki tatilcilerle sağlam bir favoridir ve plajda gevşemek veya keşfetmek isteyin ideal bir hedef seçimdir. yeni şehir. Fantastik plajlar, fantastik hava ve olağanüstü mutfak bol, ancak Avrupa’nın en iyi seyahat destinasyonunda bir havuzla uzanmaktan çok daha fazlası var.

Willian Justen de Vasconcellos
Zengin kültürel miras, inanılmaz foodie sahnesi ve dünyanın en iyi mimarilerinden bazıları İspanya’da kolayca mevcuttur. Ve heyecan verici ama rahatlatıcı bir şehir molası istiyorsanız, en iyi yere geldiniz.

İçindekiler

1. Barselona
2. Seville
3. Salamanca
4. Valencia
5. Toledo
6. San Sebastian
7. Malaga
8. Granada
9. Cordoba
10. Santiago de Compostela

1. Barselona

Daniel Corneschi
Lezzetli yemekleri ve ünlü mimarisi ile ünlü Barcelona, ​​plaja yakın ve heyecanla dolu dinamik bir şehirdir. Şehrin kalbi La Rambla’da bulunabilir; Eğlence, dükkanlar ve restoranlar ile dolu, burada yapacak bir şey bulmakta zorlanmayacaksınız. Barcelona’nın en iyisini almak için seyahatinizi ayırtın.

2. Seville

Shai Pal
İspanya’nın kızartması olarak bilinebilir, ancak havalı şehir havası, antik sokaklar ve güzel Mağribi mimarisi Seville’i ilginç ama gevşetici bir mola için ideal şehir seçimi yapar. Şaşırtıcı tapas çubukları, portakal ağaçları ve elbette Flamenko dansı ile ünlü olan başkent Endülüs’e gidin.

3. Salamanca

Alejandro Martin
İspanya’nın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilen buradaki eski şehir, UNESCO Dünya Mirası sitesi olarak kaydediliyor ve Fantastik Plaza Belediye Başkanı, ülkenin en şık şehir karelerinden biri olarak kabul ediliyor. Geceleri aydınlatılır ve akşam en unutulmaz mutlaka görülmesi gereken önemli olaylardan biri haline gelir.

4. Valencia

Luca Bravo
Burası herkes için bir şey olan bir şehir ve mimarlık severler harika modernist mimari, şık sanat nouveau yapıları, karakterli eski çeyrek ve fantastik müzeler sayesinde burada cennette olacaklar. Gurme mutfağı bu şehrin büyük zevklerinden biridir. Gerçekten takdir etmek için uzun öğle yemeği ve akşam yemekleri deneyimlemeniz gerekiyor. Şehri çevreleyen verimli tarım arazilerinden tedarik edilen malzemelerle Paella gibi taze, lezzetli pirinç yemekleri ile ünlüdür.

5. Toledo

Francisco Gama
Orta Çağ boyunca Tellteo, Hıristiyan, Yahudi ve Müslüman toplulukların olağanüstü şehir duvarlarında barışçıl bir şekilde birlikte bulunduğu üç kültür şehri olarak biliniyordu. Sonuç olarak, bugün eski şehir ilginç kiliseler, kaleler, saraylar, camiler ve sinagoglarla doludur.

6. San Sebastian

Raul Cacho OSes
Bu moda İspanyol şehri, plaj severler, film meraklıları, müzik hayranları ve foodies arasında favori. Kuzey İspanya’nın Bask bölgesinde yer alan, uluslararası beğenilen film ve müzik festivallerine ev sahipliği yapan ve sık sık dünyanın en iyi yemek yerleri listesinin başında yer alan kültürel bir merkezdir.

7. Malaga

Christian Möller
1000 yıllık bir kalenin kalıntıları da dahil olmak üzere keşfedilecek tiyatrolar, müzeler ve anıtlarla dolu Malaga çarpıcı. Atmosferik Tarihi Merkez sizi zamanında geri götürür ve kesinlikle tapas çubukları sıkıntısı yoktur.

8. Granada

Dimitry B
Buradaki İspanyol ve Mağribi mirasının büyüleyici karışımı kaçırılmamalıdır. Muhteşem Old Town, otantik flamenko için en iyi yerdir ve Elhamra Sarayı’nı görmeyi özleyemezsiniz; İspanya’nın en çok ziyaret edilen binası. Ve kalabalık çubuklarda tapas tamamen ücretsizdir.

9. Cordoba

Eliott van Buggenhout
Ortaçağ dünyasındaki en büyük şehirlerden biri olan Cordoba, dünyanın en büyük İslami mimari parçalarından biri olan en büyük Batı camilerinden birine, Cordoba’nın Mezquita’sına ev sahipliği yapıyor. Güzel plazalar, dinamik tapas barları veya sessiz kırmızı şarap barları ile dolu dar sokaklar sayesinde yürüyerek veya bisikletle keşfetmek için ideal bir şehir.

10. Santiago de Compostela

Fotoğraf Yosika (Happyholiday.travel)
Burada, muhteşem gotik binalarla kaplı bir parke taşı sokak labirentini sağlayan Avrupa’nın en muhteşem eski kasabalarından birini bulacaksınız. Efsanevi tavernalar ve tapas barları ile harika bir yemek deneyimi için Rua de Franco’ya gittiğinizden emin olun.

Bu İspanyol şehirlerinden hangisini özgürlük ruhunuzu bulacaksınız?

Pinterest’te misin? Bunları sabitleyin!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post 2020
Next post Michigan’da