AK Aylık Özet: Ağustos 2014

Maceracı Kate, bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Bu bağlantılardan satın alma yaparsanız, size ek ücret ödemeden bir komisyon kazanacağım. Teşekkürler!

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

Eylül başını seviyorum. Sekiz yıldır öğrenci olmasam da, Eylül Ocak yerine yeni yıla çok benziyordu. Mevsimler değişir. alışkanlıklar değişir. Moda devrim oldu. Dünyanın birçok bölgesinde seyahat için en sevdiğim ay ve Avrupa’yı ziyaret etmek için daha iyi bir zaman yok.

Ama Eylül’e başlamadan önce, telaşlı Avrupa-atlama Ağustos’uma bir göz atalım.

Hedefler ziyaret edildi

Londra, Birleşik Krallık

Paris, Fransa

Carpino, Andria ve Alberobello, İtalya

Köln ve Brühl, Almanya

Favori destinasyonlar

Paris – Hala dünyanın en sevdiğim şehri.

Alberobello – Puglia’da kesinlikle muhteşem bir şehir. Trulli ana cazibe olmasına rağmen, aslında şehir merkezini tercih ettim.

Önemli Noktalar

Bu ay Paris’te 30 yaşına girdim! Harika bir gün geçirdim ve kendimi her zaman istediğim bir şeyle tedavi ettim – bir çift Chanel güneş gözlüğü. Paris’te kısa bir mola oldu, ama o şehri ziyaret etmekten asla yorulmam.

Paris’ten sonra, Puglia’nın Gargano bölgesindeki Carpino Halk Festivali için İtalya’nın Bari’ye uçtum (aka İtalya’nın boğumlu ayak bileği). Festival çok harika bir müziğe sahipti ve küçük çocuklardan genç yetişkinlere, yaşlılara kadar tüm kasabanın nasıl bir araya geldiğini görmeyi çok sevdim, hepsi geleneksel müziğin tadını çıkarıyor ve yıllık Ağustos eve dönüşünü kutladı.

Carpino’dan sonra, Puglia’nın iki dünya mirası alanına çok fazla bir günlük bir yolculuk yaptım: Castel Del Monte ve Alberobello. İkincisi özellikle Puglia’daki zamanımın en önemli olayıydı.

Daha sonra Londra’da daha fazla zaman geçirdim, yeni restoranları denedim, bazı pub sürünme ve Mixology’de kokteyl yapma dersi aldım. Sanırım yanlışlıkla harika bir şey icat ettim: votka, Chambord, ahududu, bir böğürtlen, kireç yarısının suyu ve biraz Marzipan likörü, buz üzerinde sarsıldı. Tatlı ve dinamik!

Sıradaki, şehrin her yerinde konser kutlaması olan Köln Müzik Festivali için Alman Köln Şehri’ni ziyaret ettim. Müzik, çikolata fabrikası, Kölsch birası ve inanılmaz Gotik Dom ile yakındaki sarayları sevdim.

Bu ay yeni bir ülkeyi ziyaret etmedim, ancak beş yeni şehir ve beş yeni dünya mirası alanını ziyaret ettim.

Zorluklar

Geçen yıl Bulgaristan’daki bir trende döküm yaptığımda hatırlıyor musunuz? Bari havaalanında arabamı kiralarken bu ay mini versiyonum vardı. Diyelim ki araba kiralamak için iki saatlik bir süreç içeriyordu, çünkü beni araba kullanamadığım bir arabaya getirmeye devam ettikleri için (otomatik bir talep ettim ve beni kılavuzlara getirmeye devam ettiler) ve sonra ileri geri yürüdü Lot ve havaalanı arasında (10 dakikalık bir yürüyüş), GP’leri getirmeyi ve beni 20 dakika daha geri koymayı ve çok geç kalmamı unutuyorlar ve sonunda özgür olmak ve motoru bile başlatamayacağımı fark etmek . O noktada, göğsüm acıtana kadar ağladım.

Biliyorum – kulağa saçma geliyor. Ama bu benim yazımın en düşük anıydı. Her şey o anlık ısı ve gözyaşlarına ve İtalyan düzensizliğine birleşti.

O ve hava. Puglia güneşli ve sıcaktı, ama her yerde Ağustos ayında istediğiniz şeyin tam tersiydi! Köln soğuk ve ıslaktı; Londra gri ve alışılmadık derecede soğuktu; Paris’te her gün kova döktü. Neredeyse Londra dairemde ısıyı takmak zorunda kaldım! Ağustosda!

En popüler gönderi

İşte yirmili yaşlarınızda deli olmak – 30 yaşından bir gün önce yayınlanan, yirmili yaşlarımın her yılından bir çılgın maceraya baktım.

Diğer gönderiler

Krka Milli Parkı, Hırvatistan’ın şelaleleri – Plitvice’den daha iyi olabilecek muhteşem Hırvat şelaleleri.

Ana Desetnica: Ljubljana’nın İnanılmaz Sokak Tiyatrosu Kutlaması – Bu yaz en sevdiğim festival: Muhteşem Ljubljana’daki Street Theatre.

Kate’e sorun: Şimdi mi yoksa daha sonra mı seyahat etmeli miyim? – Şu anda olduğundan daha iyi seyahat etme şansı alacak mı?

DrinkAdvisor uygulamasıyla bir Notting Hill kokteyl taraması-yeni bir bar-atlama uygulaması, Notting Hill, Londra’daki tuhaf çubukları keşfetmeme yardımcı oluyor.

Slovenya boyunca bir yolculuk – muhteşem fotoğraflarla birlikte Slovenya çevresindeki yolculuğumun tam özetini.

Kolombiya, Cartagena’ya iki seyahat kazanın! – Biz sakinler için çok harika bir yarışma – yine de girebilirsiniz!

Orta Doğu’da Yalnız Kadın Seyahati – Güvenli mi? – Orta Doğu’da yalnız kadın seyahat uzmanı olan Sabina Lohr ile bölge hakkındaki mitleri temizleyen harika bir röportaj.

Zadar gibi bir yer – Hırvatistan’daki en sevdiğim yer bu harika, renkli Dalmaçya kasabası.

UNESCO HUNT: 82-91-En sevdiğim sitelerden bazıları bu listede.

Haber ve Duyurular

İlk kez, serbest çalışanları uzun vadeli benim için çalışmak için işe aldım, bu heyecan verici. (Not: E -posta yoluyla çok fazla özgeçmiş aldımnull

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Budapeşte’nin Gellert Banyoları
Next post Krka Milli Parkı, Hırvatistan