Dünyadaki en sevdiğim doğal harikalar

Maceracı Kate, bağlı kuruluş bağlantıları içeriyor. Bu bağlantılardan satın alma yaparsanız, size ek ücret ödemeden bir komisyon kazanacağım. Teşekkürler!

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
E -posta ile paylaş

Bu hafta #Frifotos teması “Dünya Günü”. Biraz düşündükten sonra, bu temayı örneklemenin en iyi yolunun dünyadaki en sevdiğim doğal harikaların fotoğraflarını göstermek olduğuna karar verdim.

Umarım gelecek nesiller bu harika yerleri korumaya devam eder.

Wadi Rum, Ürdün – Bu çöl çoraplarımı devirdi. İyi olacağını biliyordum, ama neredeyse tüm zaman boyunca agape olmayı beklemiyordum, o kadar ayrıcalıklı ki, aslında ortasında duruyordum.

Tirolean Alpler – Innsbruck dışındaki bu dağlarda yürüyüş şimdiye kadar yaptığım en fiziksel olarak vergilendirici şeylerden biriydi, ama bunun gibi manzaralar için buna değdi.

Tayland’ın Andaman Sahili – burada Krabi eyaletindeki Railay, Phranang Plajı’ndan görüldü. Bu plaja gelin ve kartpostal fotoğraflarıyla gideceksiniz. Özellikle düşük mevsimde.

Shetland – Hepsi! Bu çift plaj muhtemelen takımadalarda gördüğümüz en etkileyici yerdi.

CAPPADOCIA, Türkiye – Bir kez daha, inanmanız gereken yerlerden biri. Tarlalara girersiniz ve aniden göründüklerinden çok, çok daha büyük olduklarını anlarsınız.

HALONG BAY, Vietnam – Halong Körfezi’ni çoğunlukla Dünya’nın yüzündeki en büyük parti gezisinin yeri olduğu için hatırlayabilirim, ancak çok güzel bir yer ve dünyanın en büyük harikaları arasında tanınmasını hak ediyor.

White Sands Ulusal Anıtı, New Mexico, ABD – Burası Amerika’da olması gerektiği kadar tanınmayan bir yer, ancak ziyaret etmek için zaman ayırdığınız için pişman olmayacaksınız.

Ölü Deniz, Ürdün – Ürdün, İsrail ve Filistin tarafından paylaşılan Orta Doğu’nun bir başka ikonu. Ölü Deniz’e girdiğimde sersemletildiğimi hatırlıyorum ve Bethlehem’de denize baktığımı fark ettim!

Galler Snowdonia Milli Parkı. Chester’dan Kuzey Galler’e geçtiğiniz andan itibaren manzara değişir ve neredeyse kör bir şekilde güzel olur. Ne kadar ani olduğu inanılmaz. Galce bu çizgiyi iyi çizdi.

Ve son olarak, güney Laos’taki Bolaven Platosu. Şimdiye kadar dünyadaki her şeyden ve radarın altında, ama uzun süre değil.

Gördüğüm tüm doğal harikalar burada değil. Çocukluk gezilerimden Büyük Kanyon ve Niagara Şelaleleri’ne fotoğrafım yok.

Ve bu liste beni en çok ziyaret etmek istediğim doğal harikaları düşündürüyor: Antarktika, Arktik, Bolivya’daki Salar de Uyuni, Namibya’daki Sossuvlei, Filipinler’deki Palawan, Galapagos Adaları ve Yeni Zelanda’daki her şey. Sadece yeni başlayanlar için.

Oraya geleceğim.

#Frifotos herkese açık. Herkesten daha fazla fotoğraf görmek için #Frifotos’u Twitter’da takip edin.

En sevdiğin fotoğraf hangisi?

Katenever’den e -posta güncellemeleri alın bir yayını kaçırın. Her zaman abonelikten çıkın!

İlk NameFirst Adı
Son Namelast Adı
E -postanız e -postanız
Göndermek

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
E -posta ile paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Michigan’da
Next post Ürdünlü bir yolculuğun