Ile Saint-Louis: Seine’deki diğer ada

Maceracı Kate, bağlı kuruluş bağlantılarından oluşur. Bu bağlantılardan satın alma yaparsanız, size ek ücret ödemeden bir komisyon kazanacağım. Teşekkürler!

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

Paris’te iki ada Seine’yi doldurur: Ile de la Cite ve Ile Saint-Louis. Birincisi tüm şöhreti alıyor: Paris’in coğrafi merkezi ve bugün Notre-Dame ve Sainte-Chappelle’e ev sahipliği yapıyor. Paris’e nasıl ulaşırsanız olsun, flybe, tren veya araba ile uçuyorsanız, bir noktada Ile de la Cite’a gireceksiniz.

Peki ya diğer ada Ile Saint-Louis?

Büyük bir tatilci cazibe merkezi yok ve kaybolmak için çok küçük. Ile Saint-Louis’in önceki izlenimlerim “uykulu” ve “çok sayıda yaşlı insan” idi.

Bununla birlikte, Paris’e yapılan bu ziyarette, herhangi bir hiper olup olmadığını görmek için Ile Saint-Louis’e bir kez daha baktım. Ve dürüst olmak gerekirse, her zamanki gibi hemen hemen aynıydı. Güzel, ama biraz sıkıcı.

Ama dondurmanız olduğunda kim kalça olmalı?!

Ile Saint-Louis, tam olarak dondurma-Berthillon dondurma ile tanınır. Adanın birçok popüler ürünü ve her yerde Bethillon dondurma işaretleri görüyorsunuz. Denemek için gerçek dondurma salonunu bulun.

Berthillon dondurma tatlı ve hafiftir – çılgın lezzetlere kadar İtalyan gelato gibi. Bir la gül – ahududu bir gül ile framboise vardı.

Sahip oldukları bazı lezzetlere göz atın!

Dondurma aldıktan sonra mağazalara göz atın.

Eğer alışveriş yapmak için modaya uygun bir kişiniz varsa – ya da bilirsiniz – Coton Doux’a baktığınızdan emin olun. Ile Saint-Louis’de bir tane var, ama hepsi Paris’teki. Ocak ayında Soldes sırasında kontrol ettiğimiz için Dave, üzerine basılmış eşekarısı olan bir çılgın olan da dahil olmak üzere üç tişörtle aşağı doğru üç tişört aldı. (“Eşekarısı ile ilgili endişenizi aşmak için eşekarısı olmalısınız.”)

Ile Saint-Louis’de çok daha fazla butik göreceksiniz, çok fazla gıda ürünü ve hediyesi satacaksınız.

Ve sadece aşağıdaki bisikletindeki kadın gibi inanılmaz moda biriyle karşılaşabilirsiniz.

Pantolonundan, el çantasından ve şapkasından kırmızı popları seviyorum! Çok kötü, bundan daha iyi bir fotoğraf bulamadım, ama kendimi gerçekten benim için poz vermesini istemek için getiremedim, Amerikan turisti!

Küçük bir ada. Ve düşük anahtar. Ama kesinlikle Notre-Dame yolunda bir yürüyüşe değer.

Ile Saint-Louis adlı işletmeye gittiniz mi? Yorumlarda paylaşın!

Katenever’den e -posta güncellemeleri alın bir yayını kaçırın. Her zaman abonelikten çıkın!

İlk NameFirst Adı
Son Namelast Adı
E -postanız e -postanız
Göndermek

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Sırt çantalı Kılavuzu – Backpacker Hostel