La Gomera, İspanya’da yapılacak en iyi şey [Önerilen turlarla]

Yakında La Gomera, İspanya’ya seyahat etmeyi mi planlıyorsunuz? Önerilen turlarla La Gomera’da yapılacak şeyler hakkında aşağıdaki önerilerimizi okuyun!

Fotoğraf: Jörg Bergmann CC 2.0
La Gomera yürüyüş meraklıları için bir cennet! İspanya Kanarya Adası’ndaki en küçük ikinci adadır. Adanın engebeli volkanik dağları her yürüyüşçüye meydan okuyor. Sadece bu değil, doğaya keşfetmek ve yaklaşmak istiyorsanız, La Gomera yeşil yosunlarla kaplı ağaçlarla yoğun ormanlarla övünüyor. Saf huzur ve sakinlik yeri. Bu adada ziyaret edebileceğiniz diğer tüm yerlerle, burada kalma günlerinde kesinlikle memnun olursunuz. Gelecekteki referansınız için aşağıdaki kısa kılavuzumuzu okuyun!

Okuyabileceğiniz diğer makaleler:

Tenerife, İspanya’da yapılacak en iyi 15 şey

Barcelona, İspanya’daki en iyi bütçe otelleri ve pansiyonlarının listesi – 11 € ‘dan!

Santiago, İspanya’da yapılacak en iyi 15 şey

Güney Tenerife, İspanya’da yapılacak en iyi 15 şey

Filipinler Pasaportunuzla İspanya Schengen vizesi için nasıl başvurulur

İçindekiler

La Gomera, Spain1’de yapılacak en iyi şeylerin listesi. Garajonay Milli Parkı
2. Valle Gran Rey
3. La Iglesia de la Asanción de San Sebastián de la Gomera
4. Bosque del Cedro
5. La Playa de San Sebastián de la Gomera
6. Torre del Conde Park
7. Finca Canarias Aloe Vera
8. Valle de Hermigua
9. Alto de Garajonay
10. Monumento Natural de los Roques

La Gomera’da nerede kalmalı, spainbudget otel
Lüks otel

Londra’dan La Gomera, İspanya’ya nasıl gidilir

La Gomera, İspanya’da yapılacak en iyi şeylerin listesi

1. Garajonay Milli Parkı

Fotoğraf Guillaume Baviere CC BY-SA 2.0
Yürüyüşü seviyorsanız, bu ziyaret etmeniz gereken bir yer, bin ton yeşil tonlu bir orman arasında yürüyün, sadece kuşların cıvıltısı veya küçük bir akarsudan suyun sesi ile kırılmış bir sessizlik içinde. Güneş ağaçların tepesinden kırıldığında ve aynı ormanın binlerce yıldır var olduğu hissine sahip olduğunda, bu deneyimi unutulmaz kıldığında meydana gelen ışıkların değişimini görün.

Önerilen Tur: Güney Tenerife’den: La Gomera Adası Turu

2. Valle Gran Rey

Fotoğraf Axel Brocke CC By-SA 2.0
Plajda bağlantıyı kesmek, yürümek, dinlenmek, iyi yemek ve banyo yapmak için ideal bir yer. Valle kesinlikle sadece yüzme için değil, ada tüm yıl boyunca harika bir iklim sağlar, harika yürüyüş rotaları da mevcuttur, bisiklet ve motosiklet turları, tekne turları, Akdeniz yemekleri, iyi restoranlar ve inanılmaz sanatsal eğlence.

3. La Iglesia de la Asanción de San Sebastián de la Gomera

Fotoğraf: Cesáreo Hernández CC BY-SA 2.0
Efsane, Christopher Columbus’un daha sonra Amerika olarak adlandırılacak ülkeye yaptığı seferin başarısı için dua ettiği bu kilisede olduğunu söylüyor. Taşların bile tarihinden bahsettiği klasik kasvetli bir ortaçağ kilisesi.

4. Bosque del Cedro

Sizi doğaya yaklaştıracak harika bir yürüyüş. Ağaçları örten yeşil yosunlar burayı gerçek dışı ve büyülü hale getirir. Sizi zamanında geri alacak ve bozulmamış doğayı deneyimleyecek güzel bir gezi.

5. La Playa de San Sebastián de la Gomera

Fotoğraf: Cesáreo Hernández CC BY-SA 2.0
La Playa de San Sebastian de la Gomera siyah kum plajıdır ve limana yakındır. Kafelerden birinde yürümek veya oturmak eğlenceli olan olağanüstü bir gezinti var. Burası hem turistler hem de elbette şehir sakinleri için harika bir yer.

Önerilen Tur: Güney Tenerife’den: VIP Gomera Turu

6. Torre del Conde Park

Fotoğraf Ignacio Suarez Kamu Doma Adı Mark 1.0
San Sebastian kasabasının ortasında bakımlı bir parkta. Burada turistler, yerel aileler, gençler rahatça birlikte olmak için buluşuyor. Ayrıca, bir piknik için iyi bir fırsat, çünkü park büyük ağaçlarla çevrilidir. Burası, çok iyi korunan ve bakımlı bir sembolik kuleyle adanın küçük bir tarihini bulabilirsiniz.

7. Finca Canarias Aloe Vera

Bu belirli bitki hakkında çok fazla bilgi öğrenebileceğiniz bir aloe vera çiftliği. Tesisin faydalı özelliklerini bulabileceksiniz ve hatta farklı Aloe Vera ürünlerine tanıtılacaksınız.

8. Valle de Hermigua

Fotoğraf: Julen Iturbe-imraetxe cc by-sa 2.0
Adanın kuzey kesiminde sessiz bir kasaba. Palmiye ağaçları ve muz tarlaları ile noktalı güzel bir vadidir. Vadi yürüyüşler için iyi bir başlangıç noktasıdır. İstediğiniz şey kendinizi her şeyden izole etmekse, Hermigua Garajonay’ın dibinde güzel, pasif, sessiz.

9. Alto de Garajonay

Adadaki en yüksek nokta olduğu için mutlaka görülmeli. En hızlı erişimler Los Pajaritos veya El Contadero otoparkından. Tırmanış aslında kısa ama lütfen dik yamaçlar olduğunu unutmayın. Burada, tüm adanın muhteşem manzarasını ve hava iyi olduğunda, diğer Kanarya Adaları’nı memnun edebilirsiniz. Kesinlikle, bir zorunluluktur!

10. Monumento Natural de los Roques

Fotoğraf: Paul Asman ve Jill Lenoble CC 2.0
CL’yi takip edenler içinnull

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post San Luis Obispo İlçesindeki Kaliforniya’nın güzel merkezi sahil şeridi boyunca on destinasyon içeren CA Otoyolu 1 Keşif Yolunu
Next post 15 Burlington, Vermont